**Neue Anhängerkupplung 2500 kg** Standheitzung ** Schweizer Auto ** Alle Service regelmässig von VW Garage durchgeführt ** Zahnriemen ersetzt ** Rückfahrkamera ** DAB+ ** Tempomat mit Abstandregelung **
| Body style | Van |
| First registration date | 01.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'043 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 169'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 146 kW / 199 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 10.3 / 7 / 8.1 |
| CO2 emissions | 211 g/km |
| New price | CHF 64'800 |
| Price | CHF 28'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.