* Top Zustand * Frisch ab MFK Frisch ab Service *
Auto Blitz AG
Korbackerweg 27
Hunzenschwil / AG
Tel: 056 546 56 19
Tel: 078 800 95 95
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'180 kg |
| Kerb weight | 1'685 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Type approval number | 1AC627 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 193'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 8.7 / 6 / 7.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 175 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 63'850 |
| Price | CHF 8'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.