Top Angebot CH-Fahrzeug alle Service frisch ab MFK inkl.24 -Monate Garantie Europaweit.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 01.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'115 kg |
| Kerb weight | 1'690 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 70'850 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 260 kW / 354 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 9.8 / 5.8 / 7.3 |
| CO2 emissions | 166 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 104'000 |
| Price | CHF 34'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.