Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'700 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Car-Nr. | 794D20111174 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate 36 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 10'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 118 kW / 160 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.7 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 37 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 47 km |
| Battery capacity | 9.8 kWh |
| New price | CHF 44'350 |
| Price | CHF 23'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.