| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'910 kg |
| Kerb weight | 2'265 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 20'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 349 kW / 474 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2024 |
| Energy efficiency | g |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 161'600 |
| Price | CHF 118'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.