Liftsystem, Karbon Led Lenkrad, Frontkamera, Rückfahrkamera, Elektrische Sitze mit Sitzheizung, Gelbe Bremszangen, Scuderia Emblem, Novitec Tieferlegung, JBL Soundsystem, usw.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 08.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'410 kg |
| Kerb weight | 1'940 kg |
| Type approval number | 1FA187 |
| Cubic capacity | 3'855 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 69'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 449 kW / 611 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 11.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 265 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 169'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.