À vendre expertiser du jours Garantie et service effectué, reprise possible
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'010 kg |
| Kerb weight | 2'591 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1BN533 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 40000 km 24 mois 40000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 48'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 08.2025 |
| Fuel consumption | 9.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 240 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 148'700 |
| Price | CHF 69'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.