neuster Grand Kangoo mit Vollausstattung, CH - Fahrzeug, geräumiger Van für die ganze Familie, Top - Ausstattung, sofort lieferbar
| Body style | Van |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'090 kg |
| Kerb weight | 1'717 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1RH241 |
| Cubic capacity | 1'333 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 178 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 39'800 |
| Price | CHF 37'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.