sehr gepflegtes, schönes CH - Fahrzeug mit Vollausstattung als Top - Version Executive, starker und sparsamer SUV mit Anhängerkupplung, Allrad und Automatik
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'505 kg |
| Kerb weight | 1'906 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1VB184 |
| Cubic capacity | 2'400 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 66'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 162 kW / 220 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2025 |
| Fuel consumption | 6.7 / 5.1 / 5.7 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 63'550 |
| Price | CHF 26'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.