gepflegtes CH - Fahrzeug ab Service, Zahnriemen ersetzt, Bremsen neu, idealer Familien - Kombi mit Allrad und Automat, Polestar - Performance
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'280 kg |
| Kerb weight | 1'701 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1VA905 |
| Cubic capacity | 2'400 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 159'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 158 kW / 215 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.6 / 5.2 / 6.4 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 169 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 60'750 |
| Price | CHF 12'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.