neustes Elektro - Modell von VOLVO mit Allrad, Top - Ausstattungsvariante mit vielen Optionen, Top-Angebot, sofort verfügbar
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2024 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'338 kg |
| Kerb weight | 1'921 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1VP273 |
| Warranty | 60 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 12'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 315 kW / 428 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 445 km |
| Battery capacity | 69.0 kWh |
| New price | CHF 53'550 |
| Price | CHF 37'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.