Im Auftrag zu verkaufen mit Diversem Zubehör
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.1981 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'430 kg |
| Kerb weight | 1'150 kg |
| Cubic capacity | 2'994 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 204'490 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 11.2018 |
| New price | CHF 51'000 |
| Price | CHF 79'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.