2 Hand -Ab Platz - ohne Aufbereitung -ServiceGepflegt
| Body style | Minibus |
| First registration date | 11.2000 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 1'780 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 3vd258 |
| Cubic capacity | 2'461 cc |
| Cylinders | 5 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 129'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 17 / 10 / 12.6 |
| CO2 emissions | 302 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 39'770 |
| Price | CHF 2'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.