CH-Fahrzeug, Frisch ab MFK, Panoramadach, Laserlicht, Surround Soundsystem, uvm.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'600 kg |
| Kerb weight | 2'194 kg |
| Type approval number | 1BQ208 |
| Car-Nr. | 25438 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate optionale Quality1 Garantie gegen Aufpreis |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | white |
| Mileage | 148'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 11.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 265 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 170'700 |
| Price | CHF 45'750 |
Note: actual equipment may differ from that listed.