VEHICULE SUISSE EXPERTISÉ LE 10.11.2023 SERVICES SUIVIS A JOUR 3 PLACES AMÉNAGEMENT BOTT CHARGE UTILE 1413 KG
ASAJ AUTOMOBILES
Route de la Parqueterie 23
La Tour-de-Trême / FR
Tel: 026 302 34 78
| Body style | Minibus |
| First registration date | 03.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'574 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 3VE219 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 168'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 11.2023 |
| Fuel consumption | 10.4 / 8.2 / 9 |
| CO2 emissions | 237 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 38'794 |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.