CH-Fahrzeug, Panorama, Rückfahrkamera, HarmanKardon, Apple CarPlay, LED Scheinwerfer, elktr. Heckklappe, Sitz vorne elektr. + Memory, Head-Up, ACC, TOP Ausstattung, frisch ab MFK Service
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'120 kg |
| Kerb weight | 1'595 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 128'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 141 kW / 192 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.8 / 5.6 / 6.4 |
| CO2 emissions | 146 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 41'600 |
| Price | CHF 17'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.