UNFALLFAHRZEUG / Ab Platz / Ohne Garantie / Motorlampe leuchtet
| Body style | Coupe |
| First registration date | 02.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'185 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Type approval number | 1MG860 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 83'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 11.2023 |
| Fuel consumption | 10.8 / 6.4 / 8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 183 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 19'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.