Mercedes-Benz Automobil AG, Nutzfahrzeug-Zentrum Schlieren | Merbag
Goldschlägistrasse 19
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 80 99
| Body style | Minibus |
| First registration date | 11.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 4'100 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 233475272010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 19'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 149 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 55'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.