Mercedes-Benz Automobil AG, Aarburg | Merbag
Oltnerstrasse 85
Aarburg / AG
Tel: 062 516 79 90
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 313307403010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 41'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.3 |
| CO2 emissions | 193 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 44'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.