TOP Zustand / CH-Fahrzeug / 8-fach bereift
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'220 kg |
| Kerb weight | 1'690 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Motor und Getriebe |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 99'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.2 / 4.1 / 4.5 |
| CO2 emissions | 116 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 57'500 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.