Mit Glasschiebedach
Garage Engehof Werner GmbH
Schaffhauserstrasse 227
Beringen / SH
Tel: 052 500 52 37
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'530 kg |
| Kerb weight | 2'105 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1KA708 |
| Warranty | 48 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 150 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 239 kW / 325 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 484 km |
| Battery capacity | 77.4 kWh |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.