M+V Weibel GmbH
Zelglistrasse 45
Untersiggenthal / AG
Tel: 056 282 28 71
Tel: 079 333 25 80
| Body style | Minibus |
| First registration date | 04.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'940 kg |
| Kerb weight | 1'367 kg |
| Trailer load braked | 1'250 kg |
| Type approval number | 3PB318 |
| Cubic capacity | 1'560 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Q-Base kann dazu erworben werden |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 44'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 73 kW / 100 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 5.1 / 3.8 / 4.2 |
| CO2 emissions | 110 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 23'392 |
| Price | CHF 13'431 |
Note: actual equipment may differ from that listed.