M-Sport Paket. TOP Ausstattung Frisch ab MFK Massage Laserlicht 8 Kompletträder
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'530 kg |
| Kerb weight | 1'945 kg |
| Trailer load braked | 2'300 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 196'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 235 kW / 320 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| CO2 emissions | 156 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 125'500 |
| Price | CHF 32'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.