360* Kamera / M-PERFORMANCE / CARBON PACKET / MEMORY-SITZE / DASH CAM / KERAMIK BREMSEN / BMW WERKSGARANTIE / ASSISTENT / UVM. Leasing ab 1214.-/Mt.
Autostern AG
Zürcherstrasse 100
Altendorf / SZ
Tel: 055 511 84 50
Tel: 076 422 00 90
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'440 kg |
| Kerb weight | 2'045 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Optional |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 32'456 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 460 kW / 626 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 05.2025 |
| Fuel consumption | 10.7 |
| CO2 emissions | 243 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 229'890 |
| Price | CHF 85'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.