Nos Engagements-12 Mois de Garantie possible-leasing/Credit-Reprise de votre véhicule-Expertisée.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'980 kg |
| Kerb weight | 1'479 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1vb288 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie de base - moteur et boîte de vitesses. Garantie supérieure sur d |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 179'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Fuel consumption | 3.8 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 101 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 38'750 |
| Price | CHF 7'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.