***Tres belle 612 ***Suivi complet *** Expertise du jour ***Service et embrayage Neuf***
GTA Sport & Classic cars
Route de la Galaise 14
Plan les Ouates / GE
Tel: 022 743 01 60
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'250 kg |
| Kerb weight | 1'940 kg |
| Type approval number | 1FA125 |
| Cubic capacity | 5'748 cc |
| Cylinders | 12 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 70'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 397 kW / 540 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 32.1 / 14 / 20.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 475 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 395'000 |
| Price | CHF 79'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.