IMPORTANT: VISITE SUR RENDEZ-VOUS, Für Besichtigung und Probefahrten bitte telefonische Anmeldung.
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'920 kg |
| Kerb weight | 1'435 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1mg314 |
| Cubic capacity | 1'595 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 110'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 115 kW / 156 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 7.4 / 4.9 / 5.8 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 135 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 39'005 |
| Price | CHF 18'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.