Ab Service MFK, 8-Fach, 12 Monate Garantie, Leasing/Finanzierung Möglich
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'375 kg |
| Kerb weight | 2'050 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1MH562 |
| Car-Nr. | 009702 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 130'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 143 kW / 194 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6 / 5 / 6.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 78'202 |
| Price | CHF 32'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.