Zum Verkauf steht ein Renault Grand Scenic Black Edition - ein vielseitiger, stilvoller Familien-Van mit hohem Komfort, moderner Ausstattung und attraktiver Optik. diverse Kratzer
| Body style | Van |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'252 kg |
| Kerb weight | 1'714 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 37'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 116 kW / 158 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 41'900 |
| Price | CHF 21'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.