Sehr gepflegtes Fahrzeug, Aus 2Hand, Nichtraucher, Keine Tiere, Frisch Ab MFK Frisch Service Inkl.(Zahnriemen Bei 34'000 KM Erz.), PDC vorne hinten, Sitzheizung, Tempomat mit Automatisch Distanzregle .
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'730 kg |
| Kerb weight | 1'235 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1VF355 |
| Car-Nr. | 45 |
| Cubic capacity | 1'197 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 40'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.2 / 4.9 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 114 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 25'350 |
| Price | CHF 12'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.