Anhängevorrichtung, Audi active lane assist, ACC, BO Sound, Top View Camera,
Garage Gautschi AG Langenthal
BĂĽtzbergstrasse 98
Langenthal / BE
Tel: 062 511 28 55
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'660 kg |
| Kerb weight | 2'325 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Car-Nr. | 184D20109963 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2022-11-03, 48 Monate oder 120000 km 48 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 76'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 220 kW / 299 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.9 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 45 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 57 km |
| New price | CHF 103'560 |
| Price | CHF 39'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.