CH-Fahrzeug, 1. Hand, Frisch ab Service, Frisch ab MFK, Panorama-Dach, Reichweite 60KM (WLTP) rein elektrisch
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'320 kg |
| Kerb weight | 1'914 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1FM136 |
| Car-Nr. | 23903 |
| Cubic capacity | 2'488 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Optionale Quality1 Garantie gegen Aufpreis |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 40'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.4 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 32 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 56 km |
| Battery capacity | 14.4 kWh |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 51'200 |
| Price | CHF 23'250 |
Note: actual equipment may differ from that listed.