Frisch ab MFK Frisch ab Gr.Service Frisch Poliert und Gereinigt 8-Fach Bereift Top Konditionen bei Leasing + FinanzierungNeue Bremsen VorneNeue Bremsen Hinte
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 04.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'660 kg |
| Kerb weight | 1'355 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 99999 km Auf Wunsch 12 Monate Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 105'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 6.2 / 6 / 5.8 |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 38'600 |
| Price | CHF 16'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.