CH-Fahrzeug / Frisch ab grosse Service / Frisch ab MFK / Top Ausstattung
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'040 kg |
| Kerb weight | 1'683 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km SuisseFox Garantie gegen Aufpreis |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 139'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.1 |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 20'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.