NEUPREIS CHF 61'253.- - WIR FREUEN UNS AUF IHREN BESUCH
Mercedes-Benz Automobil AG, Winterthur | Merbag
Ohrbühlstrasse 37
Winterthur / ZH
Tel: 052 500 25 05
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'025 kg |
| Kerb weight | 1'650 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | 333148662010 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Occasions-Garantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 59'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 61'253 |
| Price | CHF 25'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.