/ Top Zustand / Frisch MFK / Ab Service / Panoramadach / 8-fach bereift / aus 2 Hand /
Autocenter Zollikofen AG
Bernstrasse 81
Zollikofen / BE
Tel: 031 910 40 10
Tel: 079 415 55 87
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'977 kg |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 143'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2026 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 51'800 |
| Price | CHF 19'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.