** 9 Plätzer, LWB, 4 Motion, AHK, ACC, 2 Schiebetüren, 3200 KG uvm. **
| Body style | Van |
| First registration date | 10.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 9 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'474 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 550D20111854 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate 24 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 261 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 64'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.