Garage du Carrefour Droz SA
Route du Grd St-Bernard 1
Orsières / VS
Tel: 027 783 10 77
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'565 kg |
| Kerb weight | 1'230 kg |
| Chassis Number (VIN) | NLHBB51CBCZ081186 |
| Cubic capacity | 1'396 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | Garantie 3 mois ou 5'000km selon le 1 er but atteintinclus dans le prix |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Mileage | 115'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 7 / 4 / 5 |
| CO2 emissions | 135 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 21'490 |
| Price | CHF 8'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.