***FAHRZEUG VERKAUF IM KUNDENAUFTRAG, AB PLATZ, GEPFLEGT, 8 FACH BEREIFT ALU***
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'490 kg |
| Kerb weight | 1'985 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Cubic capacity | 5'204 cc |
| Cylinders | 10 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | white |
| Mileage | 260'722 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 18.5 / 9.1 / 12.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 299 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 127'300 |
| Price | CHF 8'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.