Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale voitures particulières Granges-Paccot | Merbag
Route d'Ènglisberg 4
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 18
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'950 kg |
| Kerb weight | 1'375 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1PC493 |
| Car-Nr. | 34610757901 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie de commerçant, 12 Mois, ou max. 20'000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 119'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 133 kW / 181 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.2 / 4.9 / 5.8 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 131 g/km |
| New price | CHF 52'000 |
| Price | CHF 15'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.