Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale voitures particulières Granges-Paccot | Merbag
Route d'Ènglisberg 4
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 18
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'890 kg |
| Kerb weight | 2'515 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 346107147010 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie de commerçant, 12 Mois, ou max. 20'000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 46'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 230 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 122 km |
| Battery capacity | 31.2 kWh |
| New price | CHF 98'000 |
| Price | CHF 49'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.