DIAMANTWEISS-MET. - OHNE OPF -
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km GARANTIE GEGEN AUFPREIS MÖGLICH. |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 116'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 107'200 |
| Price | CHF 41'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.