CH Fahrzeug, Garantie ab Inv: 3 Jahre / 100'000km und BMW Servicepaket, NAVI, LED, Premiumpaket, adaptiver Tempomat, Sitzheizung, 18 Zollaluräder, Rückfahrkamera, uvm.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'582 kg |
| Car-Nr. | 1069661 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 7'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2023 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 58'320 |
| Price | CHF 34'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.