CH-Fahrzeug / BMW Servicepaket / 45 unter Neupreis mit 10'100km
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'725 kg |
| Kerb weight | 2'305 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1by510 |
| Car-Nr. | 1070732 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Auf Batterie 8 Jahre / 160'000km Garantie ab 1. Inv. |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Electric range | 461 km |
| Battery capacity | 80.0 kWh |
| New price | CHF 90'350 |
| Price | CHF 44'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.