Garantie ab Inv: 5 Jahre / 100'000km, NAVI MMI, Matrtix-LED, Panoramadach, Anhängevorrichtung, Head-up Display, Umgebungskamera, alles Assistenzsysteme, Bang Olufsen Sound, uvm.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 2'000 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Car-Nr. | 1070579 |
| Cubic capacity | 2'894 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 27'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 331 kW / 450 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 132'550 |
| Price | CHF 74'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.