Innovationspaket, Travel Paket, 20LM, Driving Assistant Professional, Anhängevorrichtung, Sitzverstellung elektrisch, Sitzheizung uvm.
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'240 kg |
| Kerb weight | 1'740 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Car-Nr. | 5Y61694 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate BMW Premium Selection |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 16'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2024 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 93'950 |
| Price | CHF 59'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.