Véhicule CH / Entretien et suivi à jour / 2 jeux de pneus hiver + été / Leasing et reprise possible / Disponible de suite.
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Kerb weight | 2'035 kg |
| Trailer load braked | 2'460 kg |
| Type approval number | 1MJ373 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 71'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 287 kW / 390 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 249 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 96'300 |
| Price | CHF 49'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.