Marco Polo Horizon mit Top Ausstattung, sofort verfügbar, Leasing ab 1.4
Mercedes-Benz Automobil AG, Wettingen | Merbag
Otelfingerstrasse 44
Wettingen / AG
Tel: 056 546 25 85
| Body style | Van |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 9 |
| Kerb weight | 2'650 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 233474694000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie 3 Jahre / 100000km Mercedes Swiss Integral Gratis Service 10 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 174 kW / 237 PS |
| Doors | 5 |
| New price | CHF 121'986 |
| Price | CHF 101'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.