Ab Service, Ab MFK, CH-Fahrzeug , 8-Fach mit Felgen, 12 Monate Garantie, Leasing/Finanzierung möglich
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'290 kg |
| Kerb weight | 1'946 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1VC271 |
| Car-Nr. | 008627 |
| Cubic capacity | 1'477 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 93'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2.4 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 55 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 45 km |
| Battery capacity | 10.7 kWh |
| New price | CHF 64'500 |
| Price | CHF 24'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.