CH-Fahrzeug, 3 Jahre Garantie, Tot-Winkel, 360 Grad / Rückfahrkamera, Navi, etc.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'850 kg |
| Kerb weight | 1'363 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1PL486 |
| Car-Nr. | 605877 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Peugeot Herstellergarantie |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 11'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2024 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 147 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 37'850 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.